اولویت سوریه برای اتصال ریلی بین سوریه، عراق و ایران

صفحه اصلی . اولویت سوریه برای اتصال ریلی بین سوریه، عراق و ایران
نوشته شده
دسته ها
تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۷
نطرات بدون نظر
اولویت سوریه برای اتصال ریلی بین سوریه، عراق و ایرانReviewed by ستاره شجاعی on Jan 22Rating: ۵.۰اولویت سوریه برای اتصال ریلی بین سوریه،عراق و ایرانعلی حمود، وزیر حمل و نقل سوریه، طی دیدار با اعضای هیت مدیره‌ی یک شرکت سوری-عراقی اتصال ریلی بین سوریه،عراق و ایران را از اولویت‌های این وزراتخانه اعلام کرد.

علی حمود، وزیر حمل و نقل سوریه، طی دیدار با اعضای هیت مدیره‌ی یک شرکت سوری-عراقی اتصال ریلی بین سوریه،عراق و ایران را از اولویت‌های این وزراتخانه اعلام کرد.

به گزارش روسیا الیوم، وزیر حمل و نقل سوریه طی دیدارش با اعضای هیت مدیره‌ی یک شرکت سوری-عراقی، اتصال ریلی بین سوریه،عراق و ایران را از جمله اولویتهایی دانست که وزارت حمل و نقل روسیه در راستای آن فعالیت می کند.

علی حمود با اشاره به اینکه این اتصال از طریق منطقهی مرزی شلمچه انجام خواهد شد، گفت: به این منظور باید خطی به طول ۳۲ کیلومتر توسط عراق کشیده شود تا شلمچه را به راهآهن بصره و از این طریق به کربلا، کاظمین و شمال عراق متصل کند.

وی ادامه داد: تکمیل این خط همچنین سبب خواهد شد عراقیها بتوانند به مناطق مختلف ایران با قطار سفر کنند و همچنین امکان سفر، جابجایی زائران و تبادل کالا به سوریه و تا بندر لازقیه برای آن‌ها فراهم شود.

این مقام سوری با اشاره به اینکه این سیستم ریلی با شرکتهای آسیای میانه در ارتباط است و این شرکت‌ها نیز با راه‌آهن چین و روسیه ارتباط دارند، افزود: این سیستم ریلی بخشی از سامانه جاده ابریشم خواهد بود که سوریه قصد دارد در خاک خود آن را ایجاد کند.

وزیر حمل و نقل روسیه در انتها اعلام کرد: خطوط ریلی این امکان را به زائران عتبات عالیات در عراق و سوریه می دهند که بتوانند به سهولت به زیارت بروند.

پیشتر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، اتصال خط ریلی خرمشهر – بصره را در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود و گفته بود که برای ایجاد این اتصال، ایران بر روی اروند رود پل ریلی بازشو خواهد ساخت.

منبع: ایران اکونومیست

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران