خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی

صفحه اصلی . خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی
نوشته شده
دسته ها مقالات
تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۹۸
نطرات بدون نظر
خدمات شرکت های حمل و نقل ریلیReviewed by آزاده یوسفی on Oct 15Rating: ۵.۰خدمات شرکت های حمل و نقل ریلیدر این مقاله به خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی اشاره شده و در ادامه روند فعالیت و خدمات شرکت حمل و نقل ریلی را توضیح داده ایم.

خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی

قوانین حمل و نقل ریلی کالا توسط دولت، سازمان راهداری و شرکت راه آهن تعیین می شود. در حمل بین المللی کالا از طریق حمل و نقل ریلی براساس قوانین و مقررات گمرک و ترخیص انجام می شود. هرچند در گذشته حمل و نقل ریلی کالا نقش کم رنگی را در زمینه تجارت بین المللی بر عهده داشت، اما امروزه با توجه به گسترش روابط بین المللی و تعیین قوانین و مقررات بین المللی توسط کشورهای مسئول، این نوع حمل و نقل از جایگاه بالایی در بین حمل و نقل کالاها برخوردار گشته است.

حمل و نقل ریلی کالا روشی مناسب جهت حمل و نقل کالا در مقیاس های بالا می باشد. چرا که قطارها به دلیل دارا بودن کابین ها و واگن های بزرگ و مطمئن که با توجه به نوع بار ترابری مشخص می شوند، قادر به حمل کالاهای حجیم از نقطه ای به نقطه دیگر خواهند بود.

در این میان عوامل مختلفی مسئول رسیدن کالاهای تجاری و مواد اولیه به مقصد مورد نظر هستند. بدین منظور شرکت های حمل و نقل ریلی، راه آهن و نمایندگی های مجاز در این زمینه فعالیت می کنند. همچنین پیگیری های لازم در ارتباط با کالای مورد حمل در مسیر امری اجتناب ناپذیر می باشد که امروزه توسط سیستم های ردیابی آنلاین واگن امکان پذیر گشته است.

خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی - خدمات شرکت های حمل و نقل ریلی

روند فعالیت و خدمات شرکت حمل و نقل ریلی

به طور کلی شرکت های حمل و نقل ریلی کالا با اخذ مجوزهای لازم از شرکت راه آهن کشور مبدا، جهت حمل کالاهای مورد نظر با تامین لکوموتیو یا واگن تاسیس می شوند. شرکت های حمل و نقل ریلی کالا در ابتدا به بررسی شرایط لجستیک باربری می پردازند و در صورت انجام سرویس با مشتری به مذاکره و دریافت مشخصات مربوطه می پردازند.

از خدمات حمل و نقل ریلی بین المللی می توان به انجام امورات گمرکی در گمرک کشور ورودی، اخذ مجوزهای لازم، انجام امورات مربوط به ردیابی واگن، خدمات باربری، تخلیه کالا، حمل کالا و انبارداری، توزیع کالا و غیره اشاره نمود که با توجه به نوع فعالیت و شرح وظایف هر شرکت حمل و نقل ریلی می تواند هر یک از این موارد را شامل باشد.

یکی از مواردی که در تعیین ترابری و حمل و نقل بین المللی کالا نقش اساسی دارد نوع کالا می باشد. بدین صورت که در ابتدا لازم است با توجه به نوع کالای مورد حمل، معقول ترین و به صرفه ترین نوع ترابری را انتخاب نمود. برای نمونه، هنگامی که شرکتی قصد جابه جایی فولاد از کشوری به کشور دیگر را دارد، بهتر است از حمل و نقل ریلی برای حمل چنین کالایی استفاده نماید؛ چرا که استفاده از حمل و نقل ریلی جهت جا به جایی فولاد به دلیل استفاده از سوخت کمتر، ایمنی بالاتر و عدم نیاز به نیروی انسانی می تواند انتخابی مطمئن و به صرفه به شمار آید.

کالاهای مورد حمل رایج در حمل و نقل ریلی

همان طور که در بالاتر ذکر شد، بسته به نوع کالا و حجم مورد نظر، انتخاب ترابری مناسب می تواند روند فعالیت و حمل کالا را آسوده و مقرون به صرفه نماید. از کالاهای رایجی که توسط حمل و نقل ریلی ، جا به جا می شوند می توان به مواد معدنی اشاره نمود که می بایست جهت حمل آنها از واگن های مناسبی استفاده نمود.

همچنین برای حمل کالاهایی همچون چوب، نفت، آهن و غیره که در مقیاسی بالا جا به جا می شوند بهتر است از شیوه حمل و نقل ریلی استفاده نمود. قطارها با توجه به مسیرهای ریلی که امروزه در حال توسعه هستند به امکان مناسبی جهت ترانزیت تبدیل شده اند.

کشور ایران قابلیت سرویس دهی حمل و نقل ریلی بین المللی کالا را به کشورهای متعددی از جمله ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، افغانستان، پاکستان، ترکیه، سوریه، روسیه و چین داراست.

همچنین کالاهای وارداتی اصلی که سالانه از طریق حمل و نقل ریلی وارد کشور می شوند عبارت اند از آهن، فولاد، میله آهنی، ورقه های آلومینیوم، برنج، مس و فلزات دیگر، انواع کود های شیمیایی، پنبه و نخ پنبه، ماشین آلات صنعتی، مواد غدایی مانند گندم، ذرت و محصولات مشابه.

چالش های موجود در حمل و نقل ریلی

هر چند امروزه حمل و نقل ریلی از جایگاه خوب و مطمئنی برخوردار گشته است، با این حال چالش هایی در مسیر پر پیچ و خم آن وجود دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشید و نیازمند اصلاح در آینده ای نه چندان دور می باشد. برخی از مهم ترین چالش های موجود در صنعت حمل و نقل ریلی عبارت اند از:

فرسودگی ناوگان

بی توجهی دولتمردان به این صنعت موجب شده است که متوسط سن ناوگان مسافری ریلی ۲۴ سال باشد. فرسودگی ناوگان باعث شده است تا سطح راحتی و آسایش مسافران و همچنین اطمینان شرکت ها و افراد از حمل بار توسط این ناوگان کاهش یابد و به علاوه هزینه های تعمیر و نگهداری قطار ها افزایش بالایی داشته است.

کمبود واگن

تعداد قطارهای مسافری و باری در حال حاضر کمتر از نیاز کشور بوده و این امر باعث شده تا دسترسی همیشگی به واگن های باری یا مسافربری وجود نداشته باشد. از آنجا که حمل کالا متناسب با قرارداد های موجود مابین طرفین مبادله، مدت زمان مشخصی را در نظر گرفته است، بسیاری از مواقع به دلیل کمبود واگن و عدم وجود زمان لازم جهت ارسال بار، افراد و شرکت ها به نوع دیگری از سیستم حمل و نقل مراجعه می کنند.

از دلایل دیگر پائین بودن استفاده از حمل و نقل ریلی، عدم آگاهی مردم و شرکت ها از اطمینان و مقرون به صرفه بودن این نوع ترابری می باشد که لازم است در این خصوص اطلاع رسانی های لازم انجام گیرد.

 

 

 

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران