از ساده ترین ابزار بازاریابی (دایرکتوری شرکت ها) غافل نمانید!

صفحه اصلی . از ساده ترین ابزار بازاریابی (دایرکتوری شرکت ها) غافل نمانید!
نوشته شده
دسته ها مقالات
تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
نطرات بدون نظر
از ساده ترین ابزار بازاریابی (دایرکتوری شرکت ها) غافل نمانید!Reviewed by نوید اقدم on Aug 11Rating: ۵.۰از ساده ترین ابزار بازاریابی (دایرکتوری شرکت ها) غافل نمانید!دایرکتوری شرکت ها از بهترین ابزار بازاریابی برای شرکت های حمل و نقل می باشد. دایرکتوری شرکت های ورسک در تلاش است اطلاعات کاملی از شرکت های حمل و نقل ریلی در اختیار شما بگذارد.

دایرکتوری شرکت ها

از دیرباز دایرکتوری های متعددی در صنایع مختلف ایجاد شدند. کتاب اول شاید مهم ترین آن ها باشد، که روزگاری مرجع همه ما برای پیدا کردن نیازمندی های خود بود. در صنعت حمل و نقل نیز دایرکتوری های مختلفی شکل گرفتند که به جرات می توان گفت هیچ کدام نتواستند رسالت اصلی یک بانک اطلاعات را ایفا کنند. در این نوشتار قصد داریم به بررسی اهداف و ویژگی های دایرکتوری های حمل و نقل در صنعت حمل و نقل بپردازیم:

دایرکتوری شرکت ها از بهترین ابزار بازاریابی برای شرکت های حمل و نقل می باشد. دایرکتوری شرکت های ورسک در تلاش است اطلاعات کاملی از شرکت های حمل و نقل ریلی در اختیار شما بگذارد.

هدف از ایجاد دایرکتوری ها چیست؟

حتما به یاد داریم تا قبل از فراگیر شدن اینترنت و موتورهای جست و جو، اگر یک صاحب کالا به خدمات جدیدی در حوزه حمل و نقل نیاز داشت، تنها راه دسترسی به این اطلاعات پرس و جو از سایر فعالین و یا در نهایت مراجعه به اصناف و تشکل ها بود. این روش جمع آوری اطلاعات از سویی بسیار زمان بر بود و از سوی دیگر محدود به اطلاعاتی بود که در اختیار افراد قرار داشت. از سوی دیگر صحت و سقم این اطلاعات نیز قابل بررسی نبود. یکی از مهم ترین اهداف بانک اطلاعاتی شرکت ها، دسترسی آزاد و سریع به اطلاعات دقیق و قابل اتکا در مورد شرکت های حمل و نقل می باشد.

روش های بازاریابی همسو با تغییرات دنیای تکنولوژی نیز در حال تغییر هستند. روش ها و ابزار بازاریابی در حال گذر از آفلاین به آنلاین هستند. امروزه، مشتریان شرکت ها بیشتر از آن که به توصیه ها و پیشنهادات کلامی اعتماد داشته باشند، به نتایج نمایش داده شده در صفحه اول گوگل متکی هستند. طبق آمار منتشر شده، کاربران ، بیش از ۷۰% نیازهای خود را از طریق نتایج نمایش داده شده در صفحه اول گوگل رفع می کنند . متاسفانه عملکرد شرکت های ایرانی در این زمینه بسیار ضعیف بوده و عملا هیچ دایرکتوری معتبر و موثقی در این زمینه وجود ندارد. همین حالا اگر یک شرکت ازبکستانی قصد ارسال محموله خود از طریق ریل به ایران را داشته باشد، تقریبا هیچ منبع موثقی برای وی وجود ندارد. دایرکتوری های حمل و نقل با رعایت اصول فنی، ویترینی خواهند بود برای شرکت های حمل و نقل (خصوصا حمل و نقل ریلی ) در بازارهای داخلی و خارجی.

یکی از مهم ترین پارامترهای برای کارایی شرکت های فورواردری، شبکه ارتباطی آن ها با سایر شرکت ها می باشد. به عنوان مثال برای حمل یک محموله صادراتی از طریق حمل و نقل ریلی از ایران، فورواردر ایرانی نیاز به همکاری با فورواردهای مستقر در کشورهای مسیر را دارد. بدون شک اگر فورورادر ایرانی دسترسی به دایرکتوری معتبر، شامل فورورادرهای کشورهای مسیر را داشته باشد، محدود به همکاری با یک یا چند فورورادر نخواهد بود و این امر باعث انعطاف در قیمت ها و بهبود کیفیت ارائه خدمات به مشتریان خواهد شد. دایرکتوری شرکت های حمل و نقل می تواند با گرد آوری اطلاعات شرکت های مختلف در کشورهای گوناگون، توان اجرایی شرکت های حمل و نقل را دو چندان نماید.

یک دایرکتوری شرکت های حمل و نقل حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

جامع بودن از ویژگی های مهم دایرکتوری شرکت هاست

یک دایرکتوری معتبر باید بتواند تمام نیازهای کاربران خود را در صنعتی که فعالیت دارد پوشش دهد. اگر یک کاربر بتواند تمام نیازهای اطلاعاتی مورد نیاز خود را از طریق دایرکتوری پوشش دهد، می توان گفت آن دایرکتوری وظیفه خود را انجام داده است. این جامعیت دارای دو بعد است. اول از همه بایستی سرویس های مختلف را پوشش دهد. به این معنی که به عنوان یک دایرکتوری حمل و نقل ریلی بایستی شامل تمام شرکت های ارائه دهنده خدمات ریلی، مانند حمل داخلی و خارجی، تعمیرات و … باشد. دوم، بایستی ازلحاظ جغرافیایی جامعیت داشته باشد؛ یعنی نه تنها شامل تمام شهرهای یک کشور، بلکه کشورهای اصلی طرف تجاری را نیز پوشش دهد.

 

دیگر ویژگی مهم دایرکتوری شرکت ها: به روز بودن

چند روز پیش در حال بررسی لیست شرکت های معرفی شده در سایت یکی از انجمن های معتبر داخلی بودم، به جرات میتوان گفت ۵۰% درصد اطلاعات اشتباه و یا ناقص بودند! یک دایرکتوری اطلاعات شرکت ها بایستی سازوکاری تعبیه نماید تا هر لحظه از صحت و سقم اطلاعاتی که در اختیار کاربران خود می گذراد اطمینان یابد. به جرات می توان گفت، دایرکتوری فاقد سازوکار به روز رسانی، فاقد هیچ گونه ارزشی می باشد.

 

ارزش بازاریابی در دایرکتوری ها

مهم ترین ارزشی که یک دایرکتوری برای شرکت های حمل و نقل ایجاد می کند، ایجاد یک ویترین آنلاین برای شرکت ها می باشد. صفحه اول گوگل در بهترین حالت ۱۰ گزینه به شما نمایش خواهد داد و طبیعتا جا برای حضور همه نخواهد بود. اما یک دایرکتوری حمل و نقل حرفه ای بایستی با رعایت اصول SEO خود را در بالاترین رتبه موتورهای جست و جو قرار دهد. با قرار گرفتن یک دایرکتوری در دید عموم، عملا فرصتی برای تمام شرکت های حاضر در آن دایرکتوری قرار خواهد گرفت تا خدمات خود را در صفحه اول موتورهای جست و جو قرار دهند .

در دنیای امروز که همه چیز در گذر از مرحله ی آفلاین به آنلاین است، دایرکتوری شرکت ها از بهترین ابزار بازاریابی برای شرکت های حمل و نقل می باشد.

 

دایرکتوری شرکت های حمل و نقل ورسک

ما در ورسک، در تلاش هستیم با استفاده از فنون بازاریابی دیجیتال، یک دایرکتوری حرفه ایی از شرکت های حمل و نقل را در اختیار فعالین صنعت حمل و نقل ریلی قرار دهیم تا از یک سو ویترینی برای معرفی خدمات شرکت ها و از سوی دیگر مرجعی برای مشتریان، در دسترس عموم قرار گیرد. ما تلاش خواهیم کرد به روز و جامع باشیم. امید است با راه اندازی این سامانه، گامی هر چند کوچک در توسعه حمل و نقل ریلی برداشته باشیم.

دایرکتوری شرکت های ورسک را مشاهده کنید.

 

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران