راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور در استان کرمانشاه

صفحه اصلی . راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور در استان کرمانشاه
نوشته شده
دسته ها
تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
نطرات بدون نظر
راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور در استان کرمانشاهReviewed by ستاره شجاعی on May 14Rating: ۵.۰راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور در استان کرمانشاهبابک احمدی در نشست تشکیل اداره کل راه‌آهن کرمانشاه و توسعه راه‌آهن منطقه از انتخاب کرمانشاه به منظور راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور خبر داد.

بابک احمدی در نشست تشکیل اداره کل راه‌آهن کرمانشاه و توسعه راه‌آهن منطقه از انتخاب کرمانشاه به منظور راه‌‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور خبر داد.

معاون بهره برداری و بازرگانی راه‌آهن جمهوری اسلامی در نشست تشکیل اداره کل راه‌آهن کرمانشاه و توسعه راه‌آهن منطقه از انتخاب کرمانشاه به منظور راه‌اندازی دهکده لجستیک خبر داد. وی در ادامه از به طول انجامیدن این کار خبر داد و گفت تا زمانی که این امر امکان پذیرد  می‌توانیم از حمل و نقل ترکیبی استفاده کنیم.

بابک احمدی با اشاره به راه‌اندازی پایانه ترانزیت سوخت غرب کشور در استان کرمانشاه، گفت: به این ترتیب سوختی که از کشور عراق به هریک از استان‌های مرزی وارد می‌شود، به این پایانه وارد شده و از طریق خط ریلی استان به بنادر جنوبی از جمله بندر امام (ره) منتقل می‌شود.

احمدی در ادامه خطوط ریلی را برای حجم  کم بار مناسب ندانست و متذکر شد: برای حمل بار کمتر از ۳۰۰ هزار تن باید دهکده لجستیک راه‌اندازی شده که بار از طریق زمینی به این مراکز حمل و سپس توسط خطوط ریلی جابجا شود.

ایشان ادامه داد: در حمل و نقل بار توسط قطار می‌توانیم حدود ۱۵۰۰ تن را جابجا کنیم لذا باید بتوانیم از این موقعیت راه‌آهن حداکثر استفاده را ببریم.

معاون بهره برداری و بازرگانی همچنین ابراز داشت: حمل و نقل بار بیشتر از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن نیز به یک خط آنتنی نیاز دارد لذا در استان کرمانشاه ۶ خط آنتنی پیش‌بینی شده‌است که لازم است جهت راه‌اندازی آنها بخش خصوصی وارد عمل شود .به این منظور ۲ سرمایه‌گذار را اعلام آمادگی کرده‌اند و در صورت رفع محدودیت‌های قانونی کار شروع خواهد‌شد.

 

منبع: تی نیوز

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران