ساختمان عمومی واگن های باری

صفحه اصلی . ساختمان عمومی واگن های باری
نوشته شده
دسته ها مقالات
تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۸
نطرات بدون نظر
ساختمان عمومی واگن های باریReviewed by آزاده یوسفی on Oct 22Rating: ۵.۰ساختمان عمومی واگن های باریساختمان عمومی واگن های باری متشکل از بدنه ( شامل شاسی، ملحقات شاسی، قلاب و تامپون) و بوژی ( شامل قاب یا فرم بوژی، گهواره یا بالستر، و سیستم ترمز بوژی) میباشد.

 ساختمان عمومی واگن های باری

به استثنای واگنهای دو محوره قدیمی، در واگن های جدید، هر واگن از دو بخش اصلی بدنه و بوژی تشکیل می شود. بدنه واگن شامل اتاق، شاسی و ملحقات شاسی اعم از قلاب ها، تامپون ها و اجزای ترمز می باشند. همچنین هر واگن دارای حداقل دوبوژی (سامانه حرکتی واگن) ، در زیر دوسر شاسی خود می باشد و هر بوژی شامل قاب یا فریم اصلی و کاسه بوژی مجموعه چرخها و محورها و جعبه یاتاقان ها، مجموعه تعلیق و فنربندی و کمکها و بخشی از مجموعه ترمز واگن می باشد.

اجزای بدنه واگن

به طور کلی بدنه واگن شامل بخش عمده اتاق، شاسی و ملحقات شاسی می باشد.

ساختمان عمومی واگن های باری متشکل از بدنه ( شامل شاسی، ملحقات شاسی، قلاب و تامپون) و بوژی ( شامل قاب یا فرم بوژی، گهواره یا بالستر، و سیستم ترمز بوژی) میباشد.

اتاق واگن های باری

اتاق واگنهای باری برحسب نوع و ظرفیت غالبا در مدلهای متنوع سطح، لبه کوتاه، لبه بلند، مسقف، تانکر، بوتکر، کمرشکن ویژه حمل بارهای خاص طراحی و ساخته می شوند که در مقالات قبلی به توضیحات کاملی در ارتباط با هر یک از واگن های باری پرداخته شد. ویژگی مشترک در اتاق کلیه واگن های باری ادوات و دستگیره های باربندی و مهار بار در روی اتاق می باشد.

شاسی

شاسی واگنهای باری از جنس فولاد بطور اعم از دو سیر اصلی طولی و چندین سیر عرض و تعدادی بازو ها و لچکی های فرعی تقویتی تشکیل شده است که با اتصال دائم جوش یا پرچی بصورت یک قاب مقاوم در برابر تنش های فشاری، کشش، خمش و پیچش که تحت بارهای استاتیکی و دینامیکی طراحی و ساخته می شوند.

ملحقات شاسی

ملحقات عمده شاسی شامل قلاب، تامپون ها و بخشی از اجزای ترمز و واگن است که به توضیح مختصری پیرامون هر یک می پردازیم.

قلاب

جهت اتصال واگنها در یك آرایش قطار از قلاب استفاده مي شود. این دستگاه در وسط انتهایي شاسي از هر طرف نصب مي شود و در دو نوع عمده زنجيري و اتوماتیك مورد استفاده قرار مي گيرد. بدین صورت که  نوع زنجيري آن با دست و بوسیله مانورچي نصب مي شود ولي نوع اتوماتیك آن بطور خودكار در اثر ضربه حين مانور متصل مي شود. قلابها خود برحسب و نحوه کار به  دو صورت تقسیم بندی می شوند:

  • قلابهای معمولی و ساده : صرفا جهت اتصال و انفصال برای انتقال نیرو در ماشین ریلی می باشد که در دو نوع دستی و اتوماتیک استفاده می شود.
  • قلابهای مرکب: علاوه بر اتصال و انفصال نیرو، کوپل هوا، الکتریسیته و نیز بطور اتوماتیک انجام می شود.
تامپون

طبق استاندارد UIC کلیه واگنهای مجهز به قلاب زنجیری به جهت عدم تحمل نیروی فشاری در قلاب هر واگن بایستی مجهز به چهار عدد تامپون شامل دو تامپون در هر سمت راست انتهایی شاسی واگن و در دو طرف شاسی باشند. تامپون ها برحسب ظرفیت و رژیم سرعت واگن می بایست قابلیت تحمل نیرو های دینامیکی ناشی از ضربه های واگن در مواقع ترمز و کاهش شتاب را داشته باشند.

در حالی که در واگنهای قلاب اتوماتیک نیازی به تامپون نیست. در واقع در دو طرف كلگي شاسي واگنها از هر سمت به منظور جلوگيري از خسارت به اتاق و بدنه، دستگاه ضربه گير نصب مي شود تامپونها در واگنهاي قلاب زنجيري نقش مؤثري در حركت قطار بر روي قوس دارد.

تامپون ها برحسب نوع فنر مورد استفاده در داخل آن ها به انواع زیر تقسیم می شوند.

۱- تامپون با ضربه گیر مکانیکی

۲- تامپون با ضربه گیر هیدرولیکی

۳- تامپون با ضربه گیر پلاستیک فشرده چندلایه

 

بوژی واگن چیست؟

بوژی از ریشه کلمه BOGIE  و معادل کلمه تراک TRUCK در انگلیسی امریکایی مجموعه ای مکانیکی متشکل از قاب (تیرهای طولی و عرضی)، سیستم تعلیق و فنربندی سیستم چرخ و محور یاتاقان بندی و بخشی از سیستم ترمز واگن اطلاق می شود و طبق استاندارد UIC کلیه واگنهایی که فواصل دو محور آن ها بیشتر از ۹ متر باشد الزاما بایستی مجهز به بوژی باشند.

بوژی از ریشه کلمه BOGIE گرفته شده و طبق استاندارد UIC کلیه واگنهایی که فواصل دو محور آن ها بیشتر از 9 متر باشد الزاما بایستی مجهز به بوژی باشند.

 

قاب یا فرم بوژی

قاب بوژی هسته اصلی و چارچوب بوژی می باشد که ممکن است از نوع صلب یا غیرصلب و از نظر ساخت نیز ممکن است از نوع فولاد ریخته گری یا فولاد آهنگری باشد. در هرصورت هر قاب متشکل از دو تیر اصلی طولی و یک تیر اصلی عرضی بنام گهواره یا بالتستر و تعدادی تیرهای فرعی طولی و عرضی می باشد. جنس قاب بوژی معمولا از فولاد ST65 است.

تیرهای طولی بوژی ضمن استحکام کافی جهت بارهای استاتیک و دینامیکی دارای مقرهایی جهت نصب و الصاق مجموعه چرخ و محور و سایر ملحقات می باشد.

گهواره یا بالستر

تیر عرضی اصلی استقرار کاسه بوژی و بدنه واگن می باشد. ضمنا ممکن است بالشتک های مهارکننده نوسانا روانی طول محور طولی روی آن نصب شوند. وظیفه کاسه بوژی تسهیل و امکان گردش مستقل بوژی از بدنه واگن و در نتیجه سیر آسان و ایمن واگن در قوس تحمل انتقال و توزیع وزن بدنه واگن و محموله و انتقال آن تیرهای طولی و نهایتا چرخها و امکان نصب و پیاده سازی سهل و سریع بدنه واگن روی بوژی می باشد.

سیستم ترمز بوژی

بخشی از مجموعه ترمز واگن روی بوژی نصب می شو.د برحسب نوع واگن، نوع بوژی و نوع ترمز تجهیزات ترمز بوژی ممکن است متفاوت باشند ولی در واگن های باری با ترمز نوع کفشکی تقریبا مشابه می باشند و شامل میله مثلثها ، آویزها، مجموعه قاب و کفش ، تخته اهرمها و شترگلو و سینی رابط انتقال نیروی ترمزبین دومحور می باشد.

در مقالات بعدی به توضیحات بیشتری در ارتباط با ساختار و سیستم ترمز های واگن های باری می پردازیم.

 

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران