مسیرهای ریلی ایران جهت حمل کالا

صفحه اصلی . مسیرهای ریلی ایران جهت حمل کالا
نوشته شده
دسته ها مقالات
تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸
نطرات بدون نظر
مسیرهای ریلی ایران جهت حمل کالاReviewed by آزاده یوسفی on Nov 11Rating: ۵.۰مسیرهای ریلی ایران جهت حمل کالامسیرهای ریلی ایران شامل خط ریلی تهران- بندرترکمن، تهران- بندر امام خمینی، خط ریلی گرمسار- مشهد، خط ریلی قم- زرند می باشد.

مسیرهای ریلی ایران جهت حمل کالا

حمل و نقل ریلی یکی از مهم ترین صنعت های حمل و نقل است که سالانه تعداد زیادی از مسافران داخلی و خارجی و نیز کالاهای داخلی و بین المللی توسط این نوع حمل و نقل جابجا می‌ شوند. صنعت ریلی ایران از سال ۱۳۰۵ شکل گرفت و تاکنون مسیر و تغییرات زیادی را به خود اختصاص داده است. نخستین خط ریلی ایران از بندرترکمن تا بندر امام خمینی امتداد یافت. با تلاش مسئولان به مرور زمان به تعداد مسیر های قطار داخل ایران افزوده شد تا جایی که امروزه تقریبا تمامی نقاط ایران به خطوط ریلی راه آهن دسترسی دارند. مسیرهای قطار ایران با طولی معادل ۱۳۴۳۷ کیلومتر ارتباط مسیرهای مختلفی در کشور را امکان پذیر نموده است.

همچنین ایران به عنوان کریدوری بین المللی، هند و روسیه را به خلیج فارس متصل می‌ کند. اهمیت این صنعت به قدری است که میزان ۱درصد از درآمد نفتی سالانه کشور به صنعت ریلی تعلق یافته است و همچنین سالانه تعداد بی شماری کالا از طریق حمل و نقل ریلی به ایران داخل، و یا از این کشور به کشورهای اطراف صادر می گردد.

راه آهن ایران در سال های اخیر از لحاظ کیفیت خدمات و واگن ها پیشرفت زیادی داشته و خطوط ایمن تری پدید آمده است. هرچند که احداث خط آهن هزینه بر است ولی با توجه به هزینه های جاری آن در دراز مدت صرفه اقتصادی داشته و برای حمل مسافر و کالا بسیار ایمن می باشد. همین امر باعث شده تا میزان تردد توسط خطوط ریلی و حمل بار توسط شرکت ها و افراد حقوقی از طریق حمل و نقل ریلی افزایش یابد.

 

مسیر راه آهن ایران

صنعت ریلی ایران پس از انقلاب با توسعه و سرعت بیشتری انجام گرفت به طوری که در سال ۱۳۶۱ نخستین راه آهن برقی در مسیر تبریز- جلفا افتتاح گردید. راه آهن برقی با هدف افزایش حجم حمل و نقل ریلی و کمتر شدن هزینه ها به وجود آمد. پس از جلفا خطوطی با مبدا تهران و مقاصد بندرعباس، اصفهان، تبریز و یزد نیز از قطارهای برقی برخوردار شدند.

به طور کلی راه آهن ایران دارای مقاصد زیادی است که برخی از این مسیرها به دلیل حمل محصولات صادراتی و وارداتی و برخی دیگر به علت حمل مسافران اهمیت زیادی دارند.

خطوط ریلی مهم در ایران شامل مسیرهایی است که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • خط ریلی تهران- بندرترکمن که در سال ۱۳۱۶ بیشترین بهره برداری را داشته است و برای انتقال سلاح جنگی و مهمات به روسیه مورد توجه بوده است.
  • خط ریلی تهران- بندر امام خمینی که یکی از مهم ترین مسیر ها جهت جابجایی محصولات و کالاهای صادراتی و وارداتی، توزیع فرآورده های نفتی و کالا در داخل کشور است.
  • خط ریلی گرمسار- مشهد که دارای طولانی ترین مسیر ریلی و با طول ۸۱۲ کیلومتر می باشد.
  • خط ریلی قم- زرند که ارتباط مرکز کشور را با کرمان برقرار می‌ سازد و از لحاظ جابجایی محموله های عظیم کارخانجات بزرگ اهمیت بالایی دارد.

خطوط ریلی مهم ایران شامل خط ریلی تهران- بندرترکمن، تهران- بندر امام خمینی، خط ریلی گرمسار- مشهد، خط ریلی قم- زرند می باشد.

مسیر راه آهن سراسری

همان طور که گفته شد صنعت ریلی ایران پس از انقلاب پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. خطوط راه آهن ایران به دلیل جایگاهی که در مسیر عبوری از کشورهای شمالی و شرق دور دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است. سالانه مسافران و حمل بار زیادی در این مسیر انجام می‌گیرد.

در ایران مسیرهای ریلی از شمال به جنوب و از شرق به غرب کشیده شده اند و روسیه را به خلیج فارس و هند را به بندر چابهار متصل ساخته اند. مسیر ریلی ایران در واقع کریدور یا راهرویی برای حمل و نقل بین المللی است.

ایران در کریدور اصلی که اروپای شمالی و آسیای جنوب شرقی را به یکدیگر متصل می‌سازد قرار دارد. قطارهای عبوری بین المللی برای حمل و نقل مسافران و کالاها در مسیر خود از انزلی و امیرآباد می گذرند.

 

ایران در کریدور اصلی که اروپای شمالی و آسیای جنوب شرقی را به یکدیگر متصل می‌سازد قرار دارد و قطارهای عبوری در این مسیر از انزلی و امیر آباد می گذرند.

مسیر ریلی ایران و روسیه

حوزه ریلی یکی از مهم ترین زمینه های همکاری میان دو کشور ایران و روسیه، بعد از حوزه انرژی می باشد. در حال حاضر راه‌ آهن ایران جهت ترانزیت ریلی کالا بین ایران و روسیه از دو نقطه مهم به کشورهای همسایه شمالی متصل است:

  • خط آهن سرخس- تجن که در سال ۱۳۷۵ به عنوان نخستین اقدام ایران برای دسترسی کشورهای آسیای مرکزی با حاشیه خلیج فارس و سایر مناطق جهان ایجاد شد. ساخت راه آهن بافق به مشهد در سال ۱۳۸۴ هم عملا آسیای مرکزی را به خلیج فارس نزدیک تر کرد.
  • خط آهن گرگان – اینچه‎ برون (بخشی از مسیر ریلی ایران – ترکمنستان – قزاقستان – روسیه ) که امکان حمل و نقل، انتقال بار و ترانزیت کالا به حوزه کشور‎های شمالی و اوراسیا توسط این مسیر وجود دارد. این مسیر حمل و نقل ریلی، توان ارسال کالا به مقصد روسیه از طریق ترکمنستان و قزاقستان را داراست.

به طور کلی استفاده از خطوط ریلی جهت حمل و نقل، انتقال بار و ترانزیت کالا و محصولات کشاورزی و دیگر اقلام به کشورهای شمالی ایران در کاهش هزینه ها و افزایش میزان صادرات کشور تاثیر بسیار بالایی دارد. امروزه به دلیل وجود زیرساخت های لازم به منظور صادرات، شرکت های تجاری می توانند با توجه به موقعیت ترانزیتی مناسب، کوتاهی مسیر، ارزان بودن هزینه حمل و همچنین پیگیری و ردیابی واگن های باری خود، اقدام به حمل کالاهای خود از طریق ناوگان ریلی کنند.

 

 

 

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران