نوشته شده
دسته ها مقالات
تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
نطرات بدون نظر
رویداد IRAN Tech PlusReviewed by نوید اقدم on Mar 4Rating: ۵.۰IRAN Tech Plusرویداد IRAN Tech Plus در اتاق بازرگانی کشو برگزار شد و شرکت ورسک، به عنوان شرکتی دانش بنیان، به معرفی خدماتش در حوزه ی حمل و نقل ریلی پرداخت.

با توجه به نمایندگی اتاق‌های بازرگانی در بخش خصوصی هر کشوری ، تسهیل روابط دولت با بخش خصوص و همچنین روابط بین واحدهای مختلف بخش‌های خصوصی از مهم‌ترین وظایف اتاق‌های بازرگانی می‌باشد.

در دنیای امروز اما، با رشد سریع تکنولوژی و قبول آن به عنوان اصلی‌ترین مزیت رقابت در بازار، اتاق‌های بازرگانی دارای مسئولیت‌های جدیدی شدند . مسئولیت‌هایی که به خاطر ساختار بروکراتیک، قابل مطالبه از دولت‌ها نیستند. مثلا جهت‌دهی و ساماندهی صنایع بخش خصوص به سمت تکنولوژی‌های نوین و همچنین هدایت سرمایه‌گذاری به این سمت.

اتاق بازرگانی ایران نیز به خوبی تغییرات ایجاد شده در دنیای امروز را لمس کرده و مسئولیت‌های جدیدی برای خود تعریف کرده است. برگزاری رویداد IRAN Tech Plus بیانگر حرکت اتاق بازرگانی ایران به سمت چشم اندازهای جدید می‌باشد.

 

رویداد IRAN Tech Plus در اتاق بازرگانی کشو برگزار شد و شرکت ورسک، به عنوان شرکتی دانش بنیان، به معرفی خدماتش در حوزه ی حمل و نقل ریلی پرداخت.

اهداف این رویداد

این رویداد با هدف شناسایی و حمایت از دستاوردهای نوین و اصطلاحا دانش‌بنیان در بخش خصوصی و ایجاد ارتباط بین این صنایع و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برگزار گردید. سخنرانی جناب مهندس شافعی در خصوص چرایی این تغییر رویکرد به خوبی بیانگر همسو شدن اتاق بازرگانی ایران با تغییرات کسب و کارهای نوین بود.

ورسک نیز به عنوان شرکتی دانش‌بنیان، با حضور در این رویداد فرصت یافت تا خدمات خود را در حوزه حمل و نقل ریلی در کشورهای آسیای‌میانه و حوزه بالتیک معرفی کند.

نکات مثبت و منفی

از دیگر نکات مهم این رویداد میتوان به برگزاری منظم و حرفه‌ای آن ،که الگوی مناسبی برای صدها رویداد برگزار شده در نقاط مختلف کشور است، اشاره کرد.

اما از انتقاداتی که به آن وارد است، عدم مشخص بودن زمینه‌های تخصصی مهم‌ترین آنهاست. محیط زیست، بهداشت، حمل و نقل هوشمند شهری و انرژی رشته‌هایی بودند که به عنوان زمینه‌های تخصصی اعلام شده بودند. پراکندگی این ۴ موضوع به قدری زیاد بود که باعث کاهش امکان داوری و حتی جذب سرمایه به صورت تخصصی میشد.

از سوی دیگر تفاوت سطح طرح‌های ارائه شده باعث عدم تمرکز داوران و سرمایه‌گذاران می شد. به عنوان مثال یک طرح در مرحله ایده‌پردازی قرار داشت و طرحی دیگر در حال جذب سرمایه مرحله دوم خود بود.

به هر صورت برگزاری چنین رویدادی‌هایی را باید به فال نیک گرفت و امید است اتاق بازرگانی با ادامه چنین رویکردی نقش بسزایی در حمایت از فناوری‌های نوین ایفا کند.

واگن خود را در ایران و ۱۷ کشور، آنلاین ردیابی کنید

ردیابی کنید

نظر خود را بنویسید

۰
نظرات کاربران